Gabiónový plot pre dom.

Kov, betón, panel alebo možno … gabión? Aký plot si vybrať? Kde sa berie obľuba atypických plotov z pletiva a kameňa, ktoré sú odpozorované už niekoľko rokov? Prečítajte si v našom príspevku, či je gabiónový plot pre dom hitom alebo bludom?

Čo je to gabionový plot?

Nami ponúkané gabionové ploty sú dokonalou a originálnou kombináciou dvoch typov plotov: kovových a kamenných. V špeciálnych gabionových košoch zvarených z panelov z hrubého drôtu je vložený kameň akejkoľvek farby: napríklad tmavá žula alebo svetlý pieskovec. Čoraz častejšie možno v gabiónových košoch pozorovať aj sklenené tvárnice, ktoré sa potom rozsvietia a vytvárajú nádherný vizuálny efekt. Zaujímavým riešením je aj vyplnenie vzniknutého priestoru drevom. Kovové prvky plotu sú chránené proti korózii, ba čo viac, môžu byť práškovo lakované vo farbe zvolenej zákazníkom.

Prečo je gabionové oplotenie domu skutočným hitom?

Gabiónové ploty dostupné v našej ponuke majú mnoho výhod. Predovšetkým sú také univerzálne a dostupné v mnohých rôznych modeloch, veľkostiach a farbách, že ich určite zladíte so štýlom vašej nehnuteľnosti. Môžu farebne ladiť s fasádou domu alebo byť vyplnené rovnakým materiálom, napríklad svetlým pieskovcom. Tento typ plotov je navyše ekologický, pretože využíva prírodné suroviny, preto si ich ochotne vyberajú ľudia, ktorým záleží na tom, aby žili v súlade s prírodou.

Ich funkčnosť nie je o nič menej dôležitá ako ich originálny, elegantný a ohromujúci vzhľad. Odolné, pevné a odolné gabionové ploty vďaka asymetrickému tvaru kameniva účinne rozptyľujú zvukové vlny a tým potláčajú hluk prichádzajúci zvonku. Sú tiež bezpečné – neohrozujú deti hrajúce sa na pozemku. Ďalšou výhodou pletivových a kamenných plotov je jednoduchosť udržiavania plotu čistého a v dobrom stave. Gabiónové ploty nevyžadujú zložitú starostlivosť ani údržbu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *