Gabiónový plot v okrese Nové Zámky. Dokončili sme už začatú montáž gabiónového plota klientom, ktorý sa najskôr rozhodol, že si gabión spraví sám. Majiteľ spravil sám 3/4 sám, no trvalo mu to 10 mesiacov. Nakoniec oslovil nás, či mu to prídeme dokončiť. Ani sa nečudujem, pretože stavať gabiónový plot dlhý 36 m a vysoký 2,5 m, obidve strany pohľadové nie je žiadna sranda.

Už pri príchode sme videli, že veľa vecí nebolo tak, ako by malo byť. Gabiónový plot bol úzky 20 cm. Stabilizačné stĺpiky, ktoré majiteľ použil boli krátke, tenké a z časti boli už hrdzavé. Navyše plot sa vlnil, pretože nepoužil lešenárske rúry. Majiteľovi sme preto poradili, aby tento gabiónový plot pravidelne sledoval, či sa nenakláňa pri silnejšom vetre, pretože mu hrozí, že mu plot padne. Majiteľovi sme aj poradili, aby si ten plot zaistil pred pádom, buď pridaním ďalšej vrstvy gabiónu, aby bol plot hrubší prípadne, aby s každej strany v nejakých intervaloch zabetónoval silnejšie stabilizačné stĺpy napr. joklovinou 10 x 10cm. Okrem toho sme si všimli, že majiteľ najskôr pekne ukladal kameň, potom zrazu sypal, zrazu iná frakcia a zrazu iný druh kameňa. Pochopili sme, že počas montáže gabiónového plota sa mu nálada a trpezlivosť menila.

Poučenie: pokiaľ si chcete montovať gabiónový plot sami, odporúčame len menšie ploty. Pretože pri väčších plotoch nastávajú väčšie problémy a treba dodržať hlavne statiku a bezpečnosť. Čo sa týka kameňa v gabiónových košoch je použitý kameň - vápenec vo frakcii 63/125.

Ak vás zaujíma cena, koľko by vás stál gabiónový plot, vyplňte formulár cenové ponuky gabiónov.